Kalendář akcí

<< Duben 2024 >>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Biblické mapy
Velkoformátové biblické mapy
Otevřít
Magnetické záložky
Záložky do knihy s biblickým citátem
Otevřít
Metodické pomůcky
Knihy o práci s Biblí
Otevřít
Previous
Next

Práce s Biblí a kurzy

Biblické kurzy
Práce s Biblí
Biblické postavičky

Rostoucí zájem o Bibli v katolické církvi můžeme pozorovat od Druhého vatikánského koncilu, i když tento zájem zdaleka ještě není masovým jevem. Mnoho křesťanů chce mít Bibli nejen v knihovně, ale chtějí ji také lépe znát a lépe jí rozumět, protože očekávají, že jim bude pomůckou při hledání smysluplného života.

Tomuto přání se však často staví do cesty velké obtíže, takže někteří ztrácejí odvahu, anebo něco takového hned vzdají. Cítí, že na to nestačí, že nejsou kompetentní a že nejsou dostatečně vzdělaní k tomu, aby sami dokázali Bibli číst. Někteří mají prostě strach, že ji špatně pochopí a že spíš vzroste jejich nejistota, když se budou Biblí zabývat. Myslí si, že Bible je pouze pro teologicky vzdělané odborníky, pro specialisty ohledně Bible, a proto nezačnou vůbec.

Biblické dílo chce také prostřednictvím webových stránek pozvat a povzbudit k četbě Bible každého. A nejen to. Rádi bychom také nabídli všem, kteří chtějí Bibli lépe poznat, praktický návod a pomůcky – stručnou srozumitelnou formou. Vzorové návody – scénáře se zabývají výlučně četbou Bible ve skupinách a jsou záměrně velmi stručné. Uvedené metody vycházejí z praxe a v ní se osvědčily.